Victorie de senzatie: UTA - Luceafarul Oradea 2-3

sâmbătă, 5 noiembrie 2011 0 comment
Victorie mare la Arad: UTA - Luceafarul Oradea 2-3. Echipa oradeana a revenit de la 1-2 si a invins, cu 3-2 pe batrana doamna.
Bihorenii au inceput meciul mai bine si in minutul 19 Svarczkopf a deschis scorul cu o lovitura de cap din sase metri, dupa o centrare a lui Bundea din partea stanga. Replica aradenilor nu a intarziat sa apara si Alex Miron a egalat, in minutul 31, cu un voleu din doar trei metri. Cinci minute mai tarziu, Draghici a trimis cu capul din 13 metri, dar mingea a ratat de putin cadrul portii. UTA a trecut in avantaj in minutul 58, dupa ce Octavian Draghici l-a executat pe Bogdan Miron cu un sut cu dreptul din zece metri. Acum a venit randul oradenilor sa revina, Tibor Moldovan egaland in minutul 63, dupa ce a transformat o lovitura libera de la 16 metri. Dupa cinci minute, Moldovan a obtinut o lovitura de la 11 metri, pe care tot el a transformat-o. Degeaba au atacat gazdele in ultima parte a jocului, scor final 2-3.